BURSA ŞELALE TURU

Tur Hakkında Genel Bilgi

Cumalıkızık Osmanlı Köyü , Kestel Şelale , Hayvanat Bahçesi , At Çiftliği , Hacivat Karagöz Lokumcu , Bal Çiftliği , Şelale Dere Restaurant , Kırcılar Deri , PaulMark AVM

Sabah Bursa otellerden  misafirlerimizi alıp şelale turumuza Hayvanat bahçesinden başlıyoruz, hayvanat bahçesini gezip , At Çiftliği’nde at binip keyifli vakit geçirdikten sonra Bursa deri imalathanesine gidiyoruz.

 Deri imalathanesinden sonra Uludağ  ın kuzey eteklerinde kurulmuş eski Osmanlı köyü olan Cumalıkızık’a doğru yol alıyoruz.

Cumalıkızık 2000  yılında UNESCO tarafından Dünya mirası geçici listesine dahil edilmiş , 2014 yılında ise Bursa ili ile birlikte Dünya mirası olarak tescil edilmiştir. Bir vakıf köyü olarak kurulan köyde tarihi doku çok iyi korunmuştur ve Osmanlı erken döneminin  kırsal kesim sivil mimari örnekleri günümüze ulaşmayı başarmıştır.

Bu özelliği nedeniyle çok ilgi çeken ve ziyaret edilen bir yerleşim yeri olmuştur. Sık sık tarihsel filmlere mekan olmaktadır. Bu tarihi köyde, eski sokakların arasında yürüyüş   yapabilir, el yapımı geleneksel yiyecek-içecekleri, kıyafetleri ve daha fazlasını görebilir, satın alabilirsiniz.

Köyü ziyaret ettikten sonra inanılmaz bir doğa manzarasına sahip olan Bursa nın Kestel ilçesine bağlı Saitabat köyü şelalesine geçiyoruz.

Köylülerin Güvercinlik olarak da isimlendirilen Saitabat Şelalesi, Uludağ’dan toplanan suların aşağıya akması ile oluşur. Uludağ eteklerindeki şelalenin aktığı kanyon, doğa sporları ile uğraşanların buluşma noktasıdır.

Çevresinde et mangal lokantaları ve büfelerin yer aldığı Saitabat  Şelalesi’nin çevresi aynı zamanda bir mesire ve dinlenme alanı olarak kullanılmaktadır. Öğle  yemeğimizi Şelale içerisinde bulunan restaurantta  yiyiyoruz. Yemeğimizi yedikten sonra burada doğal yollarla üretim yapan reçel ve bal çiftliğini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Avm de boş zaman ile turumuzu bitiriyoruz.

Bursa'nın tarihi yerlerini gezip, kültürü hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için Mudanya turumuza katılabilirsiniz.

Bursa'nın diğer bir doğa harikası olan su düşen su düşen şelalesi görmek için bursa yalova turumuza su uçtu şelalesini görebilmek için kemal paşa şelale turumuza katılabilirsiniz..

 

Grup Turumuzda Dahil Hizmetler ;

  • Rehber
  • Yemek 
  • Giriş Ücretleri

 

Özel Turumuzda Dahil Hizmetler;

  • Araç 
  • Şoför
  • Yakıt
  • Rehber