PARAŞÜT - RAFTİNG TUR

Tur Hakkında Genel Bilgi

PARAŞÜT - RAFTİNG TUR

PARAŞÜT VE RAFTİNG TUR FİYATLARIMIZ İÇİN BİZİ ARAYINIZ !!!

 

Bursa hotellerimizden alınıp  önceden  hava durumuna göre Paraşüt turumuz için uçuş bölgelerimizden birini seçip  ( Zeyniler  , Gürsu veya İnegöl  )  araçlarımıza binip yola çıkıyoruz.

 

Zeyniler :

Uludağ'ın eteklerinde, deniz seviyesinden 845 metre, iniş alanından da 422 metre yükseklikte bir kalkış pistidir. Kuzeyli esen rüzgarlarda uçuşa elverişlidir. Her yıl Nisan sonlarından itibaren, Ekim ortalarına kadar uçuş verir. Bursa'nın en çok uçuş yapılan ve en kolay ulaşılabilen  pistidir. Kalkış pisti uzun ve parke taş döşelidir. Dağ eteği boyunca oldukça uzun bir yelken bandına  sahiptir. İniş alanı, şehrin kenarında, binaların arasında oldukça dar bir yer olup pilotların iyi bir iniş planlaması yaparak inebilecekleri bir  iniş alanıdır.

Gürsu :

Bursa'nın kuzeydoğusunda yer alan Gürsu kalkış pisti, Katırlı Dağları sırasında deniz seviyesinden 706 metre irtifada olup başlangıç seviyesi pilotların ilk irtifa uçuşlarını güvenle yapabilecekleri bir kalkış yeridir. Yaz aylarında Bursanın hakim rüzgarının kuzey olması nedeniyle uçuş vermese de kış aylarında güneye dönen rüzgarlarla yamaç paraşütü pilotlarına oldukça keyif veren uçuş imkanları sunar. Kalkış pisti oldukça geniş olup Güneydoğu - Güney - Güneybatı ve Batı yönlerine kalkışa imkan tanır.

 

Rafting turumuz için  Bursa nın küçük şirin köyü olan MisiKöyüne geçiyoruz. 

RAFTİNG HAKKINDA

Akarsu sporlarında, bu tür beyaz ve köpüklü görüntüler sergileyen bölgelere "Rapid" (Şarlak) adı verilir. Akarsulardaki rapid ve çağlayan gibi engeller, zorluk derecelerine göre uluslararası standartlarda sınıflandırılır.

 

 

ÖNEMLİ BİLGİLER 

Bir  paraşüt uçuşu hava şartlarına göre 15 - 25 dakika arası sürmektedir. Fakat bazı özel durumlarda 1 saati aşan uçuşlar da yapabilmektedir.

Rafting yapabilmek için alt sınır 12 ila 14 yaş arasında değişmektedir. Üst sınır ise 70 yaştır. Yani fazla bir efor gerektirmeyen bir spor olduğu için hemen her yaştan insanın yapabileceği bir aktivitedir.